GenelSuriye Düşmanları

Hatay’daki devlet hastanesi Suriye’deki teröristlerin tedavisi için tahsis edildi

Hatay’da bulunan iki devlet hastanesi binasından birinin Suriyeli sığınmacılara tahsis edildiği ortaya çıktı. İki ay önce kapatılan hastanenin kapatılmasına büyük tepki gösteren Hatay halkına hiçbir açıklama yapılmazken, aradan geçen iki ayın sonunda hastanenin Suriyeli sığınmacılara teslim edildiği ortaya çıktı.

Hatay’da bulunan Suriyeli muhalif ve sığınmacılar için Hatay’da bulunan iki devlet hastanesinden birisi halka kapatıldı.

Konuya ilişkin konuşan Hatay Tabip Odası eski başkanı Mehmet Ali Ediboğlu, Antakya Devlet Hastanesi’nin çok daha gelişmiş teknolojilere sahip olan binasının Suriyeli sığınmacılara tahsis edildiğini dile getirdi.

Devlet Hastanesi ve SSK’ların birleşme sürecinde birbirine oldukça uzakta olan bu iki hastanenin de birleştirildiğini söyleyen Ediboğlu, ikisi de çok yoğun olan hastanelerden birisi olan ve birleşmeden sonra Antakya Devlet Hastanesi ek binası adını alan hastanenin yaklaşık 2 ay önce kapatıldığını söyledi.

Bu sürecin artından çok yoğun bir tepki süreci yaşandığını belirten Ediboğlu, Antakyalılarla bu işin nedenini öğrenmek istediklerinde kendilerine bakanlık kararı denildiğini ancak gerekçe konusunda hiçbir bilgi verilmediğini dile getirdi.

Hastanenin boşaltılmasının ardından daha önce 500’e yakın hastaya bakmak zorunda kalan Antakya Devlet Hastanesi merkez binasında şimdi bin hastaya hizmet verilmeye çalışıldığına dikkat çeken Ediboğlu, yoğunluk dolayısıyla çok büyük sorunlar yaşandığını kaydetti.

Hatay’da Başbakan’ın talimatıyla Suriyelilerin her istediğinin yapıldığını belirten Ediboğlu, uzun süredir akıbetini merak ettikleri hastanenin iki gün önce Suriyeli sığınmacı ve muhaliflere tahsis edildiğini dile getirdi.

Neden olarak Suriyelilerin sıra beklemek zorunda kalmasının gösterildiğini vurgulayan Ediboğlu şöyle konuştu:

“Suriyeli muhalifler ne diyorsa o oluyor. Öyle ki onlar istedikleri zaman ambülânsla bir yerden bir yere gidiyorlar. Hataylılar ise bir kaza olduğunda dahi iki saat ambülâns yüzü göremiyor. Suriye’de çatışıp buraya tedavi olmaya geldiklerinde hastanenin odalarının boşaltıldığına şahit olduk. Şimdi bir adım daha ileri gidilip halkın hastanesi, Suriyeli muhaliflere verildi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı