GenelIrak Gerçekleri

Haydar El İbadi: Irak ordusu Neyneva’yı kurtarmak için hazırdır

Irak başbakanı Haydar El-İbadi, ülke cumhurbaşkanı Fuat Masumun yardımcısı ile yaptığı görüşmede, Irak ordusunun ülkenin kuzeyindeki Neyneva ilinin kurtarılması için hazırlıklı olduğunu dile getirdi.
El-Irakiye TV’nin verdiği haberde, Irak başbakanı Haydar Elibadi Perşembe günü Irak cumhurbaşkanı Fuat Masumun yardımcısı Usame El Nuceyfi ile yaptığı görüşmede, ordu ve halk güçlerinin Neyneva ilinin kurtarılmasına hazır olduklarını ve şimdiki zamanda herkesin Irak’ın kalkınması, reformların gerçekleşmesi ve terörizm belasından kurtulması için çaba harcamaları gerektiğini vurguladı.
Irak başbakanı Haydar El İbadi sözlerinin devamında, IŞİD terör örgütünün işgal ettiği bölgelerin kurtarılması için aşiretler ve güvenlik güçlerinin acil yardımlarına gerek duyulduğunu belirterek, savaştan dolayı avare hayatı yaşayanların biran evvel kendi evlerine geri dönmeleri ve işgal altındaki bölgelerin yeniden yapılandırılması zaruretini dile getirdi.
Irak başbakanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı söz konusu görüşmede, ülkenin mevcut siyasi ve güvenlik durumu, hükümetin şimdiki sorunlarla mücadele yollarının incelenmesi ve ulusal alayın oluşturulması yasası ve Sincar’daki olayları ele aldılar.
Irak ordusu ve halkçı güçleri son aylarda IŞİD terör örgütüne ağır darbeler indirerek Sincar, Amerli, Bici ve Tikrit bölgelerini teröristlerden kurtarmayı başardıkları bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı