GenelSuriye Dostları

Hedef bölgeyi parçalamak ve siyonist varlığın idamesini sağlamaktadır

Suriye Cumhuriyet Genel Müftüsü Ahmet Bedreddin Hassun Suriye’nin krizinden zaferle çıkacağını belirterek, maruz kaldığının bölgeyi bölme ve parçalamak ile soyut Siyonist varlığın devam ettirilmesine gerekçe girişimleri çerçevesinde geldiğini belirtti.

Hassun, Hindistanlı medya heyetini kabulü sırasında, medyanın Suriye’ye yönelik dünya savaşında gerçekleri taşımasındaki öneme işaret etti.

Kendi yönünden konuk heyet başkanı Suriye halkını parçalama ve bileşenleri arasında fitne yaratma girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanacağını belirterek Suriyelilerin dayanışma içerisinde olduklarına kendisi ve vatanının maruz kaldığına karşı koyacağını belirtti.

Teröristler Gerçekleri Gizlemek İçin Gazetecileri Hedef Alıyor

Gazeteciler Birliği Başkanı İlyas Murad, gazetecilerin terörist gruplar tarafından maruz kaldığının gerçekleri gizleme girişimi ve somut gerçekleri ulaştırmaları ve olayları takip etmelerini kıskaca almak olduğunu belirterek gazetecilerin Suriye’yi kalem ve diyalogla savunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Murad bugün Hindistanlı medyacı ve insan hakların alanında aktivistlerden oluşan heyetle bir araya gelişinde, Suriye’nin maruz kaldığı komplo ve bu komploya karşı Suriye halkının verdiği ödünlere işarete ederek birliğin cereyan eden olayları bütün dünya ülkelerine aktarmadaki rolüne dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı