GenelIrak Gerçekleri

Hekim: İran terörle mücadelede Irak’ın yanında oldu

Irak Ulusal Hikmet Hareketi Başkanı, İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı ile yaptığı görüşmede; Irak’ın İran başta olmak üzere komşularıyla en iyi ilişkiler kurmak istediğini belirterek, İran’ın terörle mücadelede kelimenin tam anlamıyla Irak’ın yanında durduğunu kaydetti.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti, Irak ziyareti sırasında Ulusal Hikmet Hareketi Başkanı Seyyid Ammar Hekim ile görüş teatisinde bulundu.

Görüşmede İran İslam Cumhuriyeti ile Irak arasındaki ilişkiler ve ikili münasebetleri geliştirme yolları ve bölgedeki son siyasi gelişmelere ele alındı.

Irak’ta düzenlenecek parlamento seçimleri de bu görüşmede masaya yatırıldı.

Hekim görüşmede siyasi grupların mezhepçi yaklaşımlarından ulusal sloganlara yöneldiklerine işaretle, Irak için daha iyi gelecek temennisinde bulundu.

Irak’ın İran başta olmak üzere komşularıyla en iyi ilişkiler kurmak istediğini belirterek, İran’ın terörle mücadelede kelimenin tam anlamıyla Irak’ın yanında durduğunu ifade eden Irak Ulusal Hikmet Hareketi Başkanı; bölge ülkelerine ilişkilerindeki gerilime son verilmesi için yeniden diyalog çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu