GenelSuriye Dostları

Heniyye hükümeti, bir grup Fetih üyesinin daha Gazze’ye dönüşüne izin verdi

Gazze Şeridi’nde yaşanan güvenlik boşluğu ve iç çatışma sırasında Gazze’den kaçan Fetih üyeleri ve Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimleri subaylarından bir grubun daha bugün (24 Ocak Perşembe) Gazze’ye döndüğü bildirildi.

Fetih üyelerinin dönüşüne İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetinin uzlaşının uygulanmasına zemin hazırlamak için atılan adımlar çerçevesinde izin verdiği belirtildi.

Rafah Sınır Kapısı’ndaki güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Fetih ve güvenlik birimleri üyelerinden bir grup Filistin İçişleri Bakanlığı’nın bilgisi dahilinde bugün aileleriyle birlikte Gazze Şeridi’ne giriş yaptı.

Gazze’ye dönen grubun arasında Han Yunus’taki Koruyucu Güvenlik birimi subaylarından Abdunnasır Es-Saka ve Hasan El-Kassas ile ailelerinin de olduğu ifade edildi.

Kaynaklar, bugünkü grubun Gazze’de yaşanan güvenlik boşluğu sırasında cinayet hariç bazı olaylara karışan ve Gazze’den kaçan 78 Fetih üyesinden olduğunu bildirdi. Filistin Hükümeti, daha önce de uzlaşının uygulanması için gerekli havanın oluşturulması çabaları çerçevesinde, Gazze’den kaçan bir grup Fetih üyesinin Gazze’ye dönüşüne izin vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı