GenelSuriye Dostları

Her terör saldırısında bir Suudi’nin rolü var

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu sekreteri Muhsin Rızai, dünyanın her hangi bir yerinde düzenlenen her terörist saldırıda bir Suudinin rolünün olduğunu söyledi.

İSNA’nın verdiği habere göre, Muhsin Rızai, dün yaptığı açıklamada, Arabistan dışişleri bakanının sosyal paylaşım sitesi twitterde kendi şahsi hesabından İran aleyhindeki açıklamalarına temasla, ”her hangi bir yerde bombalı bir patlama gerçekleşiyorsa, orada bir Suudi’nin ayak izine rastlanıyor ama bu saldırılarda hiç bir şekilde bir İranlının ismi geçmiyor” dedi.

Arabistan dışişleri bakanı Adil el’Cübeyr, son zamanlarda Amerikan basınından New York Times’ta yayınlanan makalesinde, Arabistan’ın teröre destek verenlerin listesinde olmadığını ama İran’ın listede olduğunu iddia etmişti.

Bu arada başta Suriye ve Yemen olmak üzere bölge ülkelerinin içişlerine yaptığı müdahalelerden dolayı kendi kamuoyunda zor durumda kalan Suudi rejimi, bu ülkenin seçkin İslam alimlerinden Şeyh Nemr’i idam etmesinin ardından İran’da Suudi rejiminin diplomatik temsilciliklerine yönelik düzenlenen protesto gösterilerini bahane ederek İran’la siyasi ilişkileri keserek, kendini haklı göstermeye çalışan tezat dolu bir siyaset izliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı