Genel

Hiç bir güç Suriye’nin sosyal dokusu ve ulusal birliğini etkileyemez

Başbakan Vail Halaki yoldan çıkmış bir kitle ya da demokrasiyi iddia eden ve dünya düzeyinde etnik çatışmalarla savaşları tetiklemede boyuna kadar batan bazı batılı rejimlerden destekli silahlı bir terörist gruplarla aynı şekilde insanlık düşmanı Vahhabi tekfiri ideolojiyi yayan Siyonizm işbirlikçisi gerici Arap rejimlerinin, Suriye’nin sosyal doku ve ulusal birliğini etkileyemeyeceğini belirtti.

Başbakan, masum sivil vatandaşlarla Suriye halkının kapasitelerini hedef alan ve bütün iller arasında gezen suç eylemlerini kınayarak, söz konusu eylemlerin Suriye ordusu, iç güvenlik güçleri ve diplomasinin sağladığı başarılarla hükümetin ekonomik ve hizmet icraatlarına yönelik korkak tepkiler olduğunu vurguladı.

Halaki, Suriye halkının tüm ihtiyaçlarını sağlamak için İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığının harcadığı büyük çabalar ve önemli icraatlar hakkında genel bilgi verdi.

Kendi yönünden Sağlık Bakanı Saad el Nayif, 2.177 milyonun üzerinde çocuğun aşılandığı ikinci ulusal çocuk felci aşı kampanyasının başarısına dikkat çekerek bu sayının büyük oranının Deyrezzor kentinde yapıldığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı