Genel

Hiçbir ordu Golanlıların anavatana bağlılıklarını yüreklerinden sökemeyecek

İsrail işgalinin Golan topraklarındaki hak ihlalleri ve baskıları çerçevesinde anavatanda öğretim gören ve öğrenimlerini bitirerek köylerine dönen Golanlı öğrencilerin şahsi kimlik kartlarına el koyuyor.

Bütün baskı ve hak ihlallerinde olduğu gibi uluslararası hiçbir kanun ve anlaşmaya uymayan bu uygulamayla ilgili İsrail işgali caydırıcı bir uluslararası tepkiyle karşılaşmıyor.

Buna karşılık Nüfus Dairesi, Suriye yönetimi ve halkının Golan topraklarında işgal altında yaşayan Suriyeli vatandaşların anavatana bağlılıklarını korumaya verdiği önem çerçevesinde Golanlı öğrencilere kimlik kartı ve vatandaşlık kayıt numarası vermeye devam ediyor.

Son süreçte Şam Üniversitesinde öğrenim görmeye başlayan 20’den fazla öğrenci dün Nüfus Dairesi Müdürlüğünden kimliklerini ve vatandaşlık numaralarını teslim aldılar.

Golan Topraklarında Halk Meclisi Üyesi Refat Hüseyin; kimlik ve vatandaşlığın cebe konulan bir karttan ibaret olmadığını yürekte ve beyinde hissedilecek bir duygu olduğunu belirterek ve damarlarında kan aktıkça hiçbir ordunun anavatana bağlılık ve vefa duygularını Golanlıların yüreklerinden söküp koparamayacağını ifade etti.

Öte yandan dün kimliklerini ve vatandaşlık numaralarını alan Golanlı öğrenciler anavatana bağlılıklarının bir sembolü olan ve doğuştan yüreklerine kazınmış olan kimlik kartlarını almaktan gurur duyduklarını dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı