FilistinGenel

Hıdır Adnan: Gazeteci El-Gig kazandığı zaferle idari hapis cezasına yeni bir darbe indirdi

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Hıdır Adnan, 30 günlük açlık grevi direnişinden sonra önümüzdeki ay ortasında salıverilmesi sözüne karşı açlık grevini sonlandıran Gazeteci Muhammed El-Gig’in kazandığı zaferle işgal rejiminin idari hapis cezası politikasına yeni bir darbe indirdiğini söyledi.
El-Gig’in Nisan ortalarında salıverilmesi taahhüdünden sonra açlık grevini sonlandırdığını duyurmasının ardından basın açıklaması yapan Adnan, “Bu zafer, Filistin ve çevresinin yaşadığı şartlara rağmen açlık greviyle gösterilen direnişin işgal rejimine karşı en etkin direniş yollarından biri olduğunu ortaya koydu” dedi.
Adnan yaptığı açıklamada, Basil El-A’rac’ın şehit olmasından sonra Muhammed El-Gig’in kazandığı zaferin göğüslerini ferahlattığını ifade etti.
Adnan basın toplantısında devamla “İşte bugün daha önce bizi desteleyen özgür insanlardan bazılarının esir ve bazılarının da şehit olduklarına şahit ediyoruz. Onların sonuncusu yiğit şehit Basil El-A’rac oldu” ifadesini kullandı.
Daha önce de altı yıl Siyonist işgal zindanlarında kalan El-Gig’i 15 Ocak’ta gözaltına alan işgal güçleri, tekrar uzatılmak kaydıyla kendisine üç ay idari hapis cezası verdi.
Evvelki yıl tutuklanıp yargılanmadan altı ay ceza verilen El-Gig 94 günlük açlık grevinin ardından 19 Mayıs 2016 tarihinde serbest bırakılmıştı.
Şu anda Siyonist işgal zindanlarında 52’si kadın, 300’ü çocuk ve 21’i gazeteci 7 bine yakın Filistinli esir bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu