Genel

Hilal: Terörü destekleyen devletlerle dava açacak bir komisyon kurulmalı

Baas Partisi Bölge Sekreteri Hilal el Hilal; terörle mücadele ve teröristlerin işlediği katliamları teşhir etmek amacıyla aktif çalışmalarda bulunacak ve terörü destekleyen devletler hakkında hukuki süreç başlatacak bir komisyon kurulması çağrısında bulundu.

Şam’ı ziyaret etmekte olan Irak Avukatlar Birliği Heyeti ile bugün bir araya gelen Hilal; Suriye’nin, Irak hükümeti ve halkının ulusal tutumlarını yüksek bir takdirle karşıladığını ifade ederek, iki ülkenin ulusal tutumlarındaki benzerliğin iki devlet ve halk arasındaki köklü dostluk ve işbirliği ilişkilerinin bir kanıtı olduğunu belirtti.

Öte yandan Irak Avukatları Birliği Heyeti Başkanı Muhammed Salih el Muhanna; bu ziyaretlerinin Suriye halkı ile dayanışma ve maruz kaldığı vahşi saldırılar karşısında yanında olduklarını ifade etmeyi amaçladığını dile getirdi.

Suriye ve Irak halkalarının teröre karşı savaş içerisinde olduklarına işaret eden Muhenna; Suriye’nin direnişinin bütün sömürge ve işgal planlarını hezimete uğrattığını ve bu tutumlarıyla her zaman direnişin ve Araplığın nabzı olarak kalacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu