Genel

Hindistan, Suriye konusunda barışçıl çözümden yana tutumunu yineledi

Hindistan Suriye’de yaşanan kriz ile ilgili sokaklardaki şiddetin biran önce durdurularak barışçıl bir çözüme ulaşılmasından yana tavrını yineledi.

Hindistan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sangay Singh Suriye’nin Hindistan Büyükelçisi Riyat Abbas ile yaptığı görüşmede; ülkesinin Annan projesini desteklediğin dile getirerek Hindistan’ın Suriye’de barışçıl çözümü desteklediğin ve Cenevre’de Suriye ile ilgili düzenlenecek toplantıda bu yönde olumlu sonuçlar alınmasını temenni ettiğini kaydetti.

Hindistan’ın terör eylemlerini şiddetle kınadığını vurgulayan Singh; bu tür eylemlerin kesinlikle kabul edilemeyeceğini ve medeni yaşamda teröre yer olmadığını beyan etti.

Öte yandan Abbas, Suriye’nin maruz kaldığı saldırı ve olayları içeren bir anlatım sunan Abbas; Suriye’de masum insanların canına kasteden silahlı terör gruplarının dışarıdan desteklendiğine işaret ederek ülkede yaşanan terör saldırılarının Suriye’de çıkarları bulunan dış güçlerin ajandalarına hizmet etme çabalarından başka hiçbir şekilde açıklanamayacağını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı