Suriye Dostları

Hizbullah: ABD şartlarına teslim olmayacağız

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Lübnan’da yeni hükümetin kurulması için Amerika’nın şartlarına teslim olunmayacağını açıkladı.

Reuters’a konuşan Şeyh Naim Kasım, Lübnan’da yeni hükümetin kurulmasının önündeki en büyük engelin Amerika olduğunu söyledi.

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, halkla siyasi gruplar arasında var olan ortak zeminin, ekonomik ve sosyal durumu düzeltmek ve sorunları çözmek olduğunu belirtti.

Kasım, “Yeni hükümet, var olan ekonomik ve mali kargaşaya son verip, kapsamlı bir şekilde yolsuzlukla mücadele etmelidir. Yeni hükümet, yolsuzluk yapanları cezalandıran, halkın acı ve sıkıntılarını suiistimal eden yabancı politikaları engelleyen kurtuluş hükümeti olmalıdır” dedi.

Kasım, ABD’nin Beyrut Büyükelçisinin açıklamalarının Washington yönetiminin Lübnan’da neyi amaçladığını ortaya koyduğunu dile getirdi.

ABD’nin kendi isteği doğrultusunda hükümeti şekillendirmek istediğini vurgulayan Kasım, “ABD, Lübnan hükümetinde hisse sahibi olmak istiyor. ABD, Lübnan’da güvenlik sorunları ve iç çatışma çıkarma istiyor. Ama iç savaşın şu an bir belirtisi yok. Biz yolsuzlukla ilgili her türlü mücadeleyi destekliyoruz. Halkın yaşam şartlarının düzeltilmesi için atılacak adımların arkasındayız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu