Suriye Dostları

Hizbullah: ABD’li yetkilinin Lübnan ziyaretinin hedefi fitneyi arttırmaktır

Lübnan Hizbullah hareketi yürütme şurası üyesi Şeyh Nebil Kavuk, Amerikan dışişleri bakan yardımcısının Beyrut ziyaretinin hedefinin fitneyi körüklemek ve Lübnan toplumunda gerginliği arttırmak olduğunu söyledi.

 ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı David Hill’in bu hafta sonu Beyrut’a gitmesi ve bazı Lübnanlı yetkililerle görüşmesi bekleniyor.

İRNA’nın haberine göre, Nebil Kavuk, dün Lübnan’ın güneyinde yer alan Nebetiye kentinde  yaptığı konuşmada, Amerika’nın Lübnan halkıyla düşmanlığı seçtiğini ve bunu ileriye taşıdığını ve bundan da amacının Lübnan halkının terör rejimi İsrail karşısında zayıflatmak olduğunu söyledi.

Kavuk, Amerika’nın Lübnan ve direnişi zayıflatma planının yenilgiye uğradığını belirterek, ”Yaptırımlar ve Lübnan Hizbullah hareketinin terörist olarak ilan edilmesinin de  direnişi zayıflatmadığı aksine daha da taraftarının artmasına neden olduğunu belirtti.

Lübnan Hizbullah hareketi, daha önceden de defalarca  Amerika’yı Lübnan’ın içişlerine karışmakla suçlamıştı.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Nasrullah, geçen cuma günü yaptığı açıklamada, Amerika’nın Lübnan’da halk gösterilerini kendi şom emelleri için kullanmaya çalışmakla suçladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı