Suriye Dostları

Hizbullah: Bizi kara listeye alanlar sonra gizli ilişki kurmaya çalıştı

Hizbullah Dış İlşkiler Dairesi Başkanı Ammar Musevi, Hizbullah’ı kara listeye alan birçok devletin, daha sonra gizlice temas kurmayı denediğini açıkladı.

Hizbullah’ın Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı Ammar el-Musavi, Rusya’ya yapılan ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu. 

El Menar televizyonuna demeç veren Hizbullah Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ammar el-Musevi, Moskova’da Rus yetkililerle yaptıkları görüşmelerin olumlu ve yapıcı geçtiğini söyledi.

Ammar Musevi, Rusya’nın Hizbullah’ın Suriye’deki rolüne karşı olumsuz bir bakışa sahip olduğuna dair iddiaları yalanladı. 

“İddialar güvenilir değil” diyen el-Musevi, iki tarafın ilişkilerinin seviyesine işaret etmesi bakımından “Hizbullah, Rusya’nın Suriye’deki Hmeymim askeri üssünü bile kullandı.” dedi.

İki taraf arasındaki stratejik koordinasyonu vurgulayan Musavi, “Suriye’deki askeri başarılar Rusya ve Hizbullah güçleri tarafından ortaklaşa kazanıldı.” dedi.

Ammar Musevi, “Hizbullah’ı kara listeye alan birçok hükümet, daha sonra gizlice temas kurmayı denedi. Hizbullah, bölgesel ve uluslararası bazda hiçbir şekilde izole edilemez.” dedi.

Ammar Musevi daha açık konuşarak, “Hollanda ve İngiltere dışında, AB ülkelerinin çoğuyla birlikte bazı körfez ülkeleri, yakalarını ABD baskısından kurtarmak için gizli şekilde Hizbullah ile temas kurdu. Hatta Türkiye ile bağlantılarımız hiçbir surette kesilmedi.” Diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu