Suriye Dostları

Hizbullah: Direniş, güç dengelerini pekiştirdi

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Lübnan direnişi siyonist rejime gereken cevabı vererek bölgede güç dengesini sağladığını belirtti.

Pazar günü akşam saatlerinde bu açıklamayı yapan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, gaspçı İsrail Filistin topraklarını kendisine ait gördüğünü ve işgalciliği de ahlaki ilke olarak zannettiğini ve cinayet işlemeyi de doğru ilke olarak algıladığını, bu yüzden bu rejime karşı cihattan başka hiç bir seçenek olmadığını belirtti.

Şeyh Kasım şöyle ekledi:

Eğer “Direniş, ordu, millet” denklemi şekillenmeseydi, Lübnan kurtulamazdı, zira direniş özgürlük kazandırır ve kazandırdığı özgürlüğü de savunur. Hizbullah hareketi aynı zamanda caydırıcı gücünü ve çatışma kurallarını daha tehlikeli durumları önlemek üzere korumak istiyor. Ancak Amerika ve korsan İsrail başka ülkelere tecavüz ederek çatışma kurallarını değiştirmeye çalışıyorlar, fakat bunun sonucunu gördüler ve işledikleri cinayetin bedelini de ödediler ve direniş söz ve amelde zafer yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Lübnan Hizbullah Hareketi Pazar günü korsan İsrail’in Lübnan topraklarına tecavüzlerine gösterdiği tepkide, işgal altındaki Filistin’in kuzeyinde siyonist orduya ait askeri bir aracı hedef aldı; operasyonda askeri araçta bulunan askerlerin hepsi öldü veya yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı