GenelSuriye Dostları

Hizbullah mücahidleri ile Lübnan ordusundan teröristlere darbe

Lübnan ordusu ve Hizbullah direnişçilerinin Suriye ve Lübnan sınırlarında IŞİD’e karşı dün başlattıkları operasyon bugün de devam etti. Operasyonda, IŞİD’e ölümcül darbeler indirildiği bildirildi.

El-Meyadin tv kanalının aktardığı habere göre, Lübnan ordu birlikleri “Fecrül-Cerut” isimli operasyonun ikinci gününde, Ras Baalbek ve el-Kaa dağlık bölgelerinde yeni noktaları işgalden kurtarmayı başardı.

Lübnan ordusu bugün Ras Baalbek dağlık bölgesindeki Vadi Teniye ile Vadi Mira ve Vadi Mertebiya’daki IŞİD mevzilerini hedef aldı.

Ras Baalbek dağlık bölgesinde Lübnan ordusu Harbe Davut ile Harbe Teyne’yi işgalden kurtararak, Vadi Haşın’a doğru ilerlemeye başladı.

Lübnan kaynakları, Genelkurmay Başkanı Josef Avn’in Ras Baalbek operasyonu bizzat takip ettiğini bildirdi.

Operasyonun ilk gününde Lübnan’ın Suriye sınırında Lübnan ordusu yaklaşık 30 kilometre ilerleyerek, 20 IŞİD’liyi etkisiz hale getirdi.

Sınır Suriye tarafında da Suriye ordusu ile direniş güçleri operasyonun ikinci gününde Karne Şabe Şenşar ve Şabe Sahric ve Harfül Cefer gibi yeni noktaları IŞİD’den kurtardı.

Sahadaki kaynaklar, geçen 48 saatte 80 kilometrelik bir alanın işgalden kurtarıldığını bildirdi.

El-Minar tv kanalı, Suriye ordusu ve direniş güçlerinin Batı Kalemun’daki Şabe el-Kazi, Med Mahbes ve Vatiat Zamrani bölgelerindeki kontrol sağladığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu