GenelSuriye Dostları

Hizbullah sivil insanlara yönelik bombalı saldırılara sert tepki gösterdi

Lübnan Hizbullah hareketi, İslam dünyasında ve Irak’ta sivil insanlara yönelik bombalı saldırılara sert tepki gösteren bir açıklama yayınladı.

Irak’ın birçok bölgesinde meydana gelen terör eylemlerini kınayan bir bildiri yayınlayan Hizbullah, bu saldırılar sonucu onlarca insanın şehit olduğunu, yüzlercesinin yaralandığı ve büyük yıkımların meydana geldiğine dikkat çekerek bölgede sivilleri hedef alan tekfirci eylemlerin ileri bir seviyeye çıktığını belirtti.

Hizbullah tarafından yapılan açıklamada, “aktif gruplar, gayretlerini çoğaltarak tekfirci terör eylemlerini şiddetlendiren ve aynı bölgede Müslümanlar arasında fitne oluşturmaya çalışan Amerika ve Siyonistlerin projelerine karşı durmalıdır’’ denildi.

Açıklamada “bu terör saldırıları sonucu meydana gelen patlamalarda, günahsız ziyaretçilerin, çocuk, kadın ve yaşlıların parçalanmış cesetleri bölge halkını gerçek failleri tanımalarına sebep oluyor. İçerde ve dışarda işbirlikçilerin yaptığı bu eylemlerin hedefini sadece bölgeyi enkaza çevirip direniş çizgisinden uzaklaştırmak değil, bilakis günümüz ve geleceğimiz olan gençleri öldürerek halkın geleceğini, umudunu yok etmektir. Saldırılar sonucu yüzlerce insanın şehit olduğu ve öğrencilerden birçoklarının yaralandığı saldırılar, bu cinayet şebekelerinin karanlık yüzünü ortaya çıkarıyor’’” denildi.

Hizbullah, açıklamasında “bu kanlı terör saldırılarının sorumluluğû bu cinayet şebekelerine para ve silah desteği veren ülkelerdedir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı