GenelSuriye Dostları

Hizbullah Siyasi Konsey Başkanı: Suudi rejiminin projesi İsrail’in başaramadığı şeyi gerçekleştirmektir

Hizbullah Siyasi Konsey Başkanı Seyyid İbrahim Emin el-Seyyid, Hizbullah Mücahidlerinden Muhammed Mahmud Avduh’un şehadetinin yedinci günü münasebetiyle düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: Suudi rejimi ve müttefiklerinin Hizbullah’a karşı savaş ilan etmesi yeni bir şey değildir. Bu savaş, direnişin başladığı günden itibaren başlamıştır. Bu savaş başlangıçta sessiz ve sakin ilerliyordu. Ancak onlar bugün doğrudan Hizbullah’a ve direniş eksenine karşı savaş açmışlardır.

Bu rejimler, Arap ve İslami milletlerin fesat, sorumsuz ve birbiriyle çatışan bir millet olmasını istiyorlar. Dolayısıyla güçlü ve direnişçi bir Arap ümmetiyle bir arada yaşayamıyorlar.

Arabistan’ın şu anki projesi, İsrail’in siyasi ve basın alanında başaramadığı şeyi gerçekleştirmektir. Bu nedenle Suudi rejimi Hizbullah’ı terörizmle suçlamaya kalkıştı. Arabistan ve müttefikleri, İslam Teşkilatı İşbirliği Zirvesi’nde konseye Hizbullah’ı terörist ilan etmek için Arap ve İslami bir taslak sunmaya çalıştılar. Onların böyle bir çaba içerisinde girmesi, Hizbullah’ın onların Suriye’deki ve uşaklarının Lübnan- Suriye sınırındaki projelerini yenilgiye uğratmayı başarmasından kaynaklanmaktadır. Eğer bir terörist varsa onun adı Arabistan’dır. Arabistan; Hizbullah’a, direnişe, dünyadaki bütün direniş hareketlerine ve Arap dünyasına karşı savaş ve işgal girişimlerini yürütüyor.

Lübnan’da bazıları, Arabistan’ın Suriye’deki plan ve projelerini başarılı göstermeye çalıştılar ve hükümeti, kurumları ve yetkilileri bu hedefe ulaşmak için kullandılar. Bu kesimin sınırlarda, Buka ve Beyrut’ta silahlı grupların bulunmasından yana bir sorunları yoktu. Bu proje de takriben yüzde 95 oranında yenilgiye uğradı ve yüzde beşlik bir oranda ise gizli kanallarla bu proje devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu