Suriye Dostları

Hizbullah Siyasi Konsey Üyesi Muhammed Said el’Hensae: Siyonistlere karşı zafer rahmetli İmam Humeyni’nin müjdesiydi

Lübnan Hizbullah Hareketi Siyasi Konseyi üyesi Muhammed Said el’Hensae, Siyonistler aleyhinde zaferin direniş yoluyla yapılacak mücadelenin bir sonucu olacağının İmam Humeyni’nin müjdesi olduğunu belirterek, ‘Bugün aşama aşama bu müjde gerçekleşmektedir’ dedi.

Muhammed Said el’Hensae, İmam Humeyni’nin vefatının 31. yıldönümü münasebetiyle Beyrut’ta düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, İmam Humeyni’nin başta müslümanlar olmak üzere bütün insanlar için büyük bir ilahi nimet olduğunu söyledi.

Bu arada Lübnan’da Mücadelesi Alimler Birliği başkanı Şeyh Mahir Hamud da, sözkonusu etkinlikte yaptığı konuşmada, İmam Humeyni’nin Filistin Meselesi’ni müslümanların ilk meselesi olarak gördüğünü ve Ramazan ayının son cumasını da bundan dolayı ‘Kudüs Günü’ ilan ettiğini hatırlatarak, İmam Humeyni’nin bu girişimleriyle ve Filistin davasına verdiği destekle müslümanların siyonistlerle mücadelesinde ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Öte yandan Lübnan’da Kültürler ve Medeniyetler Arası Diyalog Oturumu genel sekreteri Şeyh Hüseyin Şehade ise, sözkonusu etkinlikte yaptığı konuşmada, ‘İmam Humeyni’nin dünyada insan haklarına ayrı bir değer kattığını ve mustazafların, ezilenlerin haklarının ve özellikle de müslüman milletlerin haklarına yeniden kavuşması davasını canlandırdığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu