GenelSuriye Dostları

Hizbullah ve Emel hareketi yetkilileri Suriye yönetimini destekledi

Hizbullah ve Emel hareketi yetkilileri, Suriye’de Beşşar Esad hükümetinin reform programlarına destek verdiklerini bildirdiler.

Hizbullah ve Emel hareketi liderleri Lübnan’ın güneyinde Sur şehrinde düzenledikleri toplantı ardından yaptıkları ortak yazılı açıklamada, Suriye’de yaşanan gelişmeler, Suriye’nin istikrar ve huzuru için tehlikeli bir durum oluşturmaktadır. Bu ülkeye yönelik komplo hazırlayanlar, sadece, Şam yönetiminin, direnişe verdiği desteklerden dolayı bu ülkeye karşı komplo yürütmekte olduklarına dikkat çekildi.

Söz konusu bildiride, Suriye’de Beşşar Esad hükümetinin reform sürecine destek verildiği hatırlatılarak, Suriye, yerli ve yabanı komplolara karşı, yürütülmek istenen fitne oyunlarına karış dik duruşunu sürdürmesi ve direnişe desteklerinin devam etmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Hizbullah ve Emel hareketi liderleri, Siyonist rejimin güney Lübnan’ı işgal ettiği yıllar içerisinde Lübnan halkına verdiği desteklerden dolayı Suriye hükümetinden övgüyle söz ederken, Suriye güney Lübnan’ın işgalden kurtarılması konusunda geniş bir destek verdi. Suriye’ye ait işgal edilmiş Golan tepeleri de Siyonist işgalden kurtarılması gerekir ifadesini kullandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu