Genel

Homs valisi terör eylemleri nedeniyle evlerinden göçenlerin durumlarını inceledi

Homs Valisi Ahmet Münir Muhammed bugün; teröristlerin kentin bir kısım semtlerinde saldırı ve dehşet eylemleri neticesinde evlerinden göç eden ve Akrema Semtindeki Kıyamet Kilisesinde bulunan terör mağduru aileleri ziyaret ederek onlara sağlanan hizmetleri inceledi.

Saha gezisinde Vali Muhammed; Homs Kentinin Bab el-Subai, Bab Hud, Kerm el-Zeytun, Hamidiye, Bustan el-Diyvan ve Ksayr bölgesinde terör mağduru ailelerin sorunlarını dinleyerek onlara gıda paketleri takdim etti.

Vali Muhammed; tüm vatandaşlara asıl güvenli barınağı teşkil eden vatanın yapılandırılmasında her vatandaşın hoşgörü ve sevgi ilkelerine bağlı kalması önemine işaret etti.

Teröristlerden temizlenen bölgelerde gerekli tüm hizmet ve altyapıyı onarma çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanacağını ifade eden Vali Muhammed; terör kurbanı ailelerin güven içinde evlerine dönebileceklerini söyledi.

Kendi tarafından teröristlerin hain eylemleri neticesinde Kilisede geçici olarak ikamet eden ve halkın farklı kesim yada mezheplerinden olan aileler, yaşadıkları koşullara işaret ederken, kilisede kendilerine tüm günlük ihtiyaçların karşılandığını söylediler.

Aileler, bir kısmının dört ay önce evinden hazırlıksız bir şekilde çıktıklarına işaret ederek, evlerine dönünceye dek onlara aylık maaşların başlanmasını talep ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu