Genel

Homs Valisi: Vaer semti olumlu bir sükunete tanık olmaktadır

Homs Kentinin Vaer Semtinde silahlı terör gruplarının ablukası altında tutup normal yaşamlarını sürdürmekten menettiği sivillere insani yardımları geçirme çalışmaları bugün yeniden başlatıldı.

İnsani yardımların semte geçirilmesi çalışmalarına katılan Homs Valisi Telal el Berazi basına yaptığı açıklamada; Vaer Semtinin ‘olumlu bir sükunete tanık olduğunu belirterek, bu sükunetin güvenlik ve istikrarın sağlanmasıyla birlikte temel yardımların semt ahalisine ulaşmasını kolaylaştıracağını söyledi.

Vali Berazi; Vaer Semtinin yaşadığı olumlu ortamın daimi bir sükunete yol açacak önemli adımların başarısına katkı sağlayacağını ifade etti.

Yaşananların Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın direktifleri ve yönlendirmeleri çerçevesinde olduğuna işaret eden Berazi, temel amacın yurt genelinde hoşgörü ve sevgiye dayalı ulusal uzlaşmanın sağlanması ve güvenlik istikrarın yayılması olduğunu belirtti.

Vali Berazi kaçırılan vatandaşların ailelerine dönmelerinin herhangi bir ulusal uzlaşmanın temel ilkesi olduğuna dikkat çekerken, sevgi ve uzlaşmayla Suriyelilerin kendilerini ve vatanlarını hedef alan teröre karşı zafer sağlayacaklarına vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı