Genel

Homs’ta güven ve istikrarın biran önce sağlanması için çalışmalar hızlandırılıyor

Homs Valisi Talal Barazi, el Vaar Semtinde güven ve istikrarını acil bir şekilde sağlamak ve doğal hayatı yeniden getirmek için münasip çözümlere varma yolunda olumlu havaların oluşturulması gerekliliğine çağrı yaptı.

Vali Barazi, el Vaar Semti önde gelenleri ve faaliyetleriyle el Sefir Otelinde bir araya gelişinde vatan kucağına dönmesi için silahlı terör gruplarının ele geçirdiği Semt problemini çözmek için öngörülen bütün önerileri ele alma zorunluluğunu vurgulayarak, çözümler üretmek için resmi kurumların işbirliğiyle Semtin önde gelenleriyle periyodik bir şekilde toplantılar düzenlediklerine işaret etti.

Barazi, Valiliğin vardığı sakinleştirme havasının büyük uzlaşma ve düzeltmelerin sağlanması ve olumlu sonuçlara varıncaya kadar yasal ve kanuni bazı problemleri bulunanların durumlarının düzeltilmesinde bütün devlet kurumlarının geri alınması olayının öncelikli işleri arasında olacağını belirtti.

Kendi yönünden Semtin bazı ileri gelenleri ve aktiviteleri, “kriz tüccarlarının” Semt krizinin yaratılması ve büyümesinde çıkarlarının istikrar süreci, güven ve huzurun geri gelmesiyle çakışması sebebiyle başrol oynadıklarını belirttiler.

Ayrıca, Semt ahalisinin çoğunluğunun silahlı terör gruplarının uygulamalarını reddettiklerine işaret ederek hali hazırda ihtiyaç duydukları en değerli şeyin doğal hayatın geri dönmesi olduğunu vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı