Genel

Homs’taki tıbbi alkol ve karbon fabrikası onarım çalışmalardan sonra yeniden üretime başladı

Homs İli Şeker Fabrikası’ndaki tıbbi alkol üretim hattı yedi aylık aradan sonra, günlük 12 ton üretim kabiliyetiyle yeniden çalışmalarına başladı.

Homs İli Şeker Fabrikası’nın Teknik Müdürü Ahmed Ejmiye SANA muhabirine yaptığı açıklamda; Şeker Şirketi’nin üretimini hiç durdurmadığını işaret ederken şirketin, Suriye’deki krizinin başlangıcıdan beri yıllardar özel ve kamu sektörlerine şeker, yağ, karbon, tıbbi alkolun yanı sıra fırınlar için yumuşak maya ve sabun ürünleri sağladığını belirtti.

Homs Şeker Fabrikası’ndaki Tıbbi Alkol ve Karbon kısmının müdürü Ahmet Osman SANA’ya yaptığı açıklamadaysa; onarım çalışmaları nedeniyle 7 ay aradan sonra üretim hatının yeniden çalışmaya başladığını dile getirirken tıbbi ve sanayi alkol üretim gücünün artık günlük 12 ton olduğunu karbon kömür gazı üretim gücüyse günlük 1 ton 200 kg olduğunu bildirdi.

Osman; fabrikanın Suriye’deki kamu sektörde tıbbi alkol üreten tek olduğunu belirtirken fabrikanın üretimleri ilaç şirketleri, Savunma Bakalığı, Sağlık Bakanlığı ve diğer şirketlere de sağladığına dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu