Genel

Homs’un köy ve beldelerinde çok sayıda terörist ölü olarak ele geçirildi

Suriye ordusu Homs’un kuzey ve batı kırsalındaki köy ve beldelerde sürdürdükleri nitelikli operasyonlar sonucunda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini ifade etti.

Güney el Ermen semtinde teröristlerin hazırladığı patlayıcı düzeneğinin etkisiz hale getirilmesiyle bir katliam girişiminin çökertildiğine değinen kaynak; Virşa, el Hamidiye, Devlet Hastanesi civarı, Karabis, el Kusur ve Babhud bölge ve semtlerinde süren çatışmalarda çok sayıda terör grubunun tamamen etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Dar el Kebira, el Ğasabiye, el Halidiye, Kefer Laha, Ğacar, Resten’de Şeyh İbrahim el Hekim tarım arazileriyla birlikte el Hibra ve Sahric köylerinde birçok terör yuvasının imha edildiğine dikkat çeken kaynak; Resten kentinde Meslek Okulu civarında bulunan birçok terör yuvasının da imha edildiğini belirtti.

El Hısın beldesine bağlı Nekab bölgesinde meydana gelen çatışmada birçok teröristin öldüğüne işaret eden kaynak; Homs Kentinde Güney el Ermen semtinde Suzuki marka bir araca yerleştirilmiş bir patlayıcı düzeneğinin birlikler tarafından etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu