GenelSuriye Dostları

Hoşru: BMGK, siyonist rejimin müstesna tutulan siyasetine son versin

İran İslam Cumhuriyetinin BM daimi temsilcisi siyonist rejimin bölgede istikrarsızlığın sebebi olduğuna işaretle, BMGK’dan bu rejimin müstesna tutulan siyasetine son vermesini istedi.

İRNA’nın bildirdiğine göre Golamali Hoşru dün, Ortadoğu ve siyonist rejimin Filistinli göstericileri katliam etme konusuna odaklı Filistin meselesi ile ilgili BMGK oturumunda “BMGK Ortadoğu’da barış ve güvenliğin sağlanması konusunda ciddi ise, siyonist rejimin müstesna tutulduğu siyasete son vermesi gerekir” dedi.

Hoşru Filistin topraklarının siyonist rejim tarafından işgal edilmesinin Ortadoğu’daki tüm keşmekeşler ve krizlerin başlıca sebebi olduğunu belirtti.

İran’ın BM daimi temsilcisi ayrıca Filistin toprakları ve Suriye’nin Golan tepelerinin siyonist rejim tarafından işgalinin devam ettiğine de değinerek, bu işgalin teröristlere destek hedefi ile uluslararsı yasaların ihlali ve saldırgan girişimler olduğunu söyledi.

Hoşru siyonist rejimin serkeş rejim olduğuna işaretle, Gazze şeridinde bir çok Filistinlinin şehadeti ve yaralanmasına sebep olan korsan rejimin saldırısının daha önce planlandığını belirtti.

Hoşru ayrıca Amerika’nın Kudüs kentini siyonist rejimin başkenti ilan etmesinin uluslararası yasalar, BM genel kurulu ve BMGK kararlarının açık ihlali olduğuna da değinerek bu hareketin hiç şüphesiz bölgede krizin şiddetlenmesine sebep olacağını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı