Suriye Dostları

Hüccetülislam Şehriyari: General Süleymani, müslümanların IŞİD terörünün pençesinden kurtuluşunun bir kahramanıydı

Dünya İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu genel sekreteri Hüccetülislam Hamid Şehriyari, “Müslümanların IŞİD terörünün pençesinden kurtuluşunun kahramanı Şehit general Kasım Süleymani’nin ve bölgede terörle mücadelede oynadığı rol kimseden gizli değil” dedi.

Pazar günü Rusya İslam Konferansı’nda “Meydan Okumalar Karşısında Birleşik El” başlıklı sanal video oturumunda konuşan Şeyhriyari, şöyle dedi: ”Şehit Kasım Süleymani bölgede terörle mücadelede amansız bir rol ifa etti. Bu, hiç kimse tarafından inkar edilemez bir gerçektir. Hatta Amerika içinde bazı gruplar ve şahsiyetler de, onun terörizmle mücadelesinin kendine özgü ve seçkin olduğunu dile getirmişlerdir.”

Hüccetülislam Şehriyari, İran İslam Cumhuriyeti’nin başta devlet terörleri olmak üzere terör mağduru olduğunu belirterek, ”İran, en büyük terör mağdurudur. Öyle ki, 17.400 suikast şehidimiz olduğu için İran, terörün en büyük kurbanıdır, en sonuncusu da Irak’a resmi ziyaret için giden general Kasım Süleymani’ye yönelik terördür” dedi.

Şehriyari, açıklamasının devamında şöyle dedi: ”İslam dünyasının tarihi düşmanları ve bunların başında Amerika ve siyonist İsrail rejimi, İslam dünyasında sapkın okullar, medreseler oluşturarak, öz Muhammedi (S) İslam yerine sahte ve gerçek dışı Şiiler ve Sünniler icat ettiler.”

Dünya İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri, “İslam düşmanları, İslam’a ve Müslümanlarda karamsarlık yaratarak milletleri korkutmak için IŞİD’i oluşturdular; Irak ve Suriye’de yasadışı varlıkları için IŞİD ile mücadele denilen bir bahaneyi gündeme getirdiler. Aslında, onların gerçek hedefi kuşkusuz, Batı Asya (Ortadoğu) bölgesinin, Irak ve Suriye’deki Müslüman ülkelerin geniş petrol ve gaz kaynaklarını yağmalamaktır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu