GenelSuriye Dostları

Hucr b. Adiyy ve Cafer Tayyar’ın türbelerine yönelik küstah saldırılar kınandı

İran İslami Şura Meclisi kültür komisyonu, Suriye’de şer odaklara bağlı teröristlerin Peygamber efendimizin sahabelerinden Hucr b. Adiyy ve Cafer Tayyar’ın türbelerine yönelik küstah saldırıyı kınadı.

Yayınlanan bildiride, sözkonusu sahabelerin türbelerine yönelik küstah saldırının perde ardından İslam düşmanlarının müslümanlar arasında mezhep çatışmalarının çıkarılması olduğuna yer verilirken; İslam dünyasından müslümanlar arasında fitne çıkarmaya yönelik komplolar karşısında uyanık olmaları gerektiğine vurgu yapıldı.

Bu arada İranlı umre ziyaretçilerinin Medine’de organize ettiği “Bilinç ve Uyanış Mazharı İslam” başlıklı konferansa katılan Ehl-i Sünnet Uleması Suriye’de bulunan Peygamber sahabesi Hucr b. Adiyy’in kabrinin açılmasının hiçbir İslami ve insani gerekçeyle izah edilemeyeceğini ifade ederek, olayı şiddetle kınadıklarını duyurdular.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Medine’de bulunan Bise’sinde yapılan “Bilinç ve Uyanış Mazharı İslam” konulu konferansa Türkmen ve Kürd şehirlerinden umre ziyaretine katılmış olan ziyaretçiler iştirak ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu