Genel

Humus halkı teröre karşı yeniden silahlanıyor

Humus halkının Tedmur kentini ele geçiren IŞİD’e karşı Suriye ordusuna destek için örgütlenmeye başladığı bildirildi.
Fars haber ajansı, Humus’a bağlı Tedmur kentinin IŞİD tarafından ele geçirilmesinin Humus halkını endişelendirdiğini ve önlemler almaya sevk ettiğini bildirdi. Haberde şu ifadelere yer verildi:

Yaklaşık bir yıl önce terörist grupların kovulması sebebiyle çatışmalardan uzak kalarak rahat bir nefes alan Humus halkı, Tedmur’un düşmesi üzerine tehlikeyi her zamankinden çok daha fazla hissetmeye başladı.

IŞİD’in şu an kendilerine 160 kilometre mesafede olması, Humus’taki her kesimden insanın Suriye ordusuna yönelmesine ve orduya yardım açıklamaları yapmasına sebep oldu.

Yerel kaynaklar, IŞİD’e karşı hazırlık açıklamalarının sadece silah edinerek Suriye ordusunun yanında savaşmakla sınırlı olmadığını bu örgütlenmenin orduya lojistik desteği de içerdiğini söyledi.

Lübnan’da yayımlanan es-Sefir gazetesi de Humus’ta halk savunma güçlerinin yeniden kurulmaya başladığını ve Humus halkının IŞİD’e karşı kenti savunmak için silahlandığını bildirdi.

Yerel kaynaklar, halkın orduya güvendiğini; ancak teröristlere karşı ülkeyi savunmak için ordunun yanında yer almayı sorumluluk olarak gördüklerini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu