Suriye Dostları

İbrahim Reisi: Amerikan polisinin vatandaşlarına yönelik cinayeti, bu ülkenin yüzündeki maskeyi düşürdü

İran Yargı Erki Başkanı Seyyid İbrahim Reisi, Amerikan polisinin bu ülke vatandaşları ve siyahilere yönelik insanlık dışı şiddetine işaretle, Amerikan polisinin siyahi bir genci katletmesinin Amerika’nın yüzündeki maskeyi düşürdüğünü kaydetti.

Bugün yargı yetkilileriyle haftalık toplantısında konuşan Reisi, ABD’nin sulta nizamındaki ırkçılığa değinerek, ABD’deki geniş çaplı halk gösterilerinin onlarca yıldır bu emperyalist rejime yönelik siyahiler başta olmak üzere Amerikan vatandaşlarının biriktirdiği öfkenin sonucu olduğunu ifade etti.

ABD’nin BM’ye evsahiliği yapmasına rağmen uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin en büyük ihlalcisi olduğunu belirten Reisi, Amerikan rejimini, ırkçı bir rejim olarak niteledi.

ABD’nin beceriksiz yönetiminin bu ülkede 100 binden fazla insanın koronadan ölümüne yol açtığına da işaret eden Reisi, Amerika halkı ve Batılı ülkelerde zulüm altındaki tüm milletlerin hak ve adalet arayışında olduklarını vurguladı.

Amerikan beyaz polisinin George Floyd isimli bir kişiyi katletmesinin ardından başlayan protesto eylemleri tüm ülkeye sıçramıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu