Filistin

İbranice yayın yapan Kan TV: İsrail’de 886 bina ve 858 araç hasar gördü, 72 aile ise evsiz kaldı

Irkçı İsrail rejimi istihbaratı, Filistin direnişinin savaş hazırlığı ve füze kapasitesi konusunda rejimin siyasi karar vericilerine uyarıda bulundu.

Filistin’in Şehab haber ajansının bildirdiğine göre İsrail’in Kanal-13 televizyonu, işgalci rejimin istihbarat servisinin siyasi yetkilileri Kudüs kentinde yaşanan olaylar ve bunun sonuçları konusunda uyardığını bildirdi.

Habere göre İsrail rejiminin istihbarat servisi, siyasi yetkililere Filistin direnişinin iki aylık bir savaş için hazırlık yaptığını ve 14 bin füzeye sahip olduğunu bildirdi.

İsrail rejiminin Gazze’ye yönelik saldırılarına yüzlerce füzeyle karşılık veren İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, önceki gün yaptığı açıklamada atılan yüzlerce füzenin direnişin füze kapasitesinin sadece küçük bir parçası olduğunu söylemişti.

Times of Israel gazetesinin haberine göre de İsrail rejiminin savunma bakanlığı, Filistinli direniş gruplarının dört gün içerisinde 2 binden fazla füze ve roket fırlattığını açıkladı.

İsrail rejimi, Gazze’den atılan füzeler sebebiyle 9 kişinin öldüğünü ve 130 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İbranice yayın yapan Kan adlı televizyon kanalı da Filistinli direniş gruplarının rejimin işgali altındaki topraklara attığı füzeler sebebiyle dün öğleden sonra saat 4’e kadar 886 binanın ve 858 aracın hasar gördüğünü; 72 ailenin ise evsiz kaldığını bildirdi.

Şehab haber ajansı ayrıca İbranice yayın yapan “4040” adlı internet sitesinden naklen Netanyahu’nun Gazze’ye yönelik operasyonu durdurmak istediğini; ancak bunun Filistin direnişinin saldırılarını hissedilir bir şekilde azaltmasına bağlı olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu