Cinayet ve KatliamlarGenel

İdlib kırsalında asayiş güçlerine saldırdılar

Suriye güvenlik birimleri İdlib kırsalına düşen el-Enkari bölgesinde asayiş güçlerine saldıran silahlı teröristlerle çatışmaya girdi.

SANA’ya konuşan resmi bir kaynak; çatışmada bir çok teröristin ölü ve yaralı düştüklerini belirtirken güvenlik birimlerinde her hangi bir zayiatın verilmediğini söyledi.

Kaynak; teröristlerin İdlib – Bab el-Hava sınır kapısı arasındaki otoyolda bir arabayı havaya uçurma girişimlerinin bölge ahalisi tarafından başarıyla çökertildiğini belirtti.

Teröristlerin arabayı hedef bölgede park etmeleri ardından bölge ahalisinin derhal ilgili güvenlik kurumlarına bilgi verdiklerini söyleyen kaynak; bomba imha ekiplerinin derhal harekete geçtiklerini ekledi.

Aynı kaynak; güvenlik birimlerinin İdlib Harem otoyolu üzerinde de intiharcı bir teröristin düzenlediği eylem ardından bir grup teröristle çatışmaya girdiklerini belirterek, çatışmada bir çok teröristin ölü ve yaralı düştüklerini söyledi.

Kaynak intiharcı teröristin patlayıcı yüklü arabayla düzenlediği eylemde ise asayiş güçlerinden iki mensubun şehit düştüğünü ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı