Genel

İdlib kırsalında saldırganlar ağır kayıplara uğratıldı

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; silahlı kuvvetlerin İdlib İline tabi Cisr el-Şuğur Bölgesinde askeri kontrol noktalara saldırı girişiminde bulunan gaddar teröristleri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattığını belirtti.

Kaynak Cisr el-Şuğur Bölgesine düşen Canudiye, Hamama, Yakubiye, Katrun, Şığır, Çiftlik, Hacı Hammud Mezraası, Ayn el-Barida, Ayn el-Sovda ve Nahle Kilisesi yakınlarında terör yuvaları ve toplanma yerlerini nitelikli operasyonlarla hedef alarak yüksek sayıda teröristi silah ve araçlarıyla birlikte etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Ayn el-Şiyb Bölgesinin Vadi el-Mehamid Mevkiinde sözde ‘Tevhid Yugayı’ adlı terör oluşumundan bir gruba pusu kurulduğunu ifade eden kaynak; pusuda gruptaki teröristlerin çoğunun ölü ve yaralı düşürüldüklerini ifade etti.

Suriye Ordusu İdlib’e tabi Muarratulnuman kırsalına düşen Vadi el-Dayf ve el-Hamidiye bölgelerinde bir terör grubunu tüm üyeleriyle etkisiz hale getirirken Tel Selmo, Hmeymat el-Dayir, Tel tuvkan, elBeyyaiye, el-buveyti, Katii ve Hşeyr bölgelerinde yüksek sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürerel suç aletlerini tahrip etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı