Cinayet ve KatliamlarGenel

İdlib kırsalında teröristler vatandaşlara ve güvenlik güçlerine saldırdılar

Suriye güvenlik birimleri İdlib Kırsalındaki Armenez Beldesinde sivil vatandaşlara ve asayiş güçlerine saldıran, kamu ve özel mülkleri tahrip eden silahlı teröristlere karşı koydu.

Meydana gelen çatışmada onlarca terörist ölü ve yaralı düşerken havzalarında bulunan silahlara el konuldu. Güvenlik birimleri saflarında ise 2 eleman şehit düştü 5 eleman da yaralandı.

Bölgedeki bir kaynaktan alınan bilgiye göre; öldürülen teröristlerin arasında işlenen bir çok cinayetin sorumlusu olan terörist Adnan el-Sattuf da bulunuyor.

Öte yandan Cebel Arbaiyn bölgesinde Nahliyye yol ayırımında teröristlerce yerleştirilen her biri yaklaşık 40 kg ağırlığındaki 3 bomba imha ekiplerince etkisiz hale getirildi.

Resmi bir kaynak bombaların uzaktan kumandalı olduğunu ve sivil vatandaşlarla güvenlik birimlerini hedef almak üzere yerleştirildiklerini söyledi.

Güvenlik birimleri İdlib – Harem otoyolu üzerinde ise yol kenarlarına bombalar yerleştirmeye çalışan teröristlerle sıcak temasa girdi. Çatışmada bir çok teröristin yaralandığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı