Genel

İdlib ve Halep’te el yapımı bombalar imha edildi

Suriye’nin İdlib ilinde Bomba imha ekipleri bugün silahlı terör gruplarının Şeyh Selef semtine yerleştirdikleri bir bombayı imha etti.

SANA muhabiri ildeki bir kaynağa dayanarak, 30 kg ağırlığındaki el yapımı bombanın semt ahalisinin yardımıyla bulunduğunu ve bombanın uluslar arası gözlemcilerin huzurunda imha edildiğini bildirdi.

Kaynak, bombanın vatandaşları ve asayiş güçlerini hedef almak üzere telsiz aracılığıyla patlatılacak şekilde hazırlandığına işaret etti.

Halep’te ise, bomba imha ekipleri bugün iki silahlı terör grubunun kentin içine yerleştirdiği iki el yapımı bombayı imha etti.

SANA muhabirinin ildeki bir kaynaktan edindiği bilgilere dayanarak, 30 kg ağırlığındaki ilk bombanın Hanano bölgesindeki El ele Hayır Derneği Parkına, 5 kg ağırlığındaki diğer bombanın ise Sahur bölgesindeki Havalimanı otoyoluna yerleştirildiğini aktardı.

Ayrıca ilahlı bir terör grubu bugün, Deyrezzor ilinin Şehil ve Zibyan bölgelerinde Petrol Şirketine ait iki otobüsü çaldı.

SANA muhabirinin ildeki bir kaynaktan aktardığı bilgilere göre, silahlı terör grubu şirkette vardiya değişimini fırsat bilerek iki otobüsün önünü kesip işçileri otobüslerden silah zoruyla indirdikten sonra otobüsleri bilinmeyen bir yöne kaçırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı