Cinayet ve KatliamlarGenel

İdlib’deki patlamada asayiş güçlerinden 2, sivil vatandaşlardan da 3 şehit

Eli kanlı teröristler İdlib’in sanayi bölgesinde içine yüklü miktarda patlayıcı koydukları bir arabayı havaya uçurarak asayiş güçleri ve sivil vatandaşlardan bir çok kişinin şehit ve yaralı düşmelerine neden oldu.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; teröristlerin gerçekleştirdikleri hain eylemde Astsubay Abdülfettah el-Hatib ve Muhammed Gazi adlı elemanın yanında masum sivil vatandaşlardan 3 kişinin şehit düşmelerine yol açtığını belirtti. Kaynak, patlamada asayiş güçleri ve sivil vatandaşlardan bir çok kişinin yaralandıklarını, civardaki ev ve işyerlerinde maddi hasarların meydana geldiğini ifade etti.

İdlib kırsalı Armenaz Bölgesinin Kvaro Köyünde gözü dönmüş teröristler Halid Talib adlı sivil vatandaşı insanlığa sığmayacak bir vahşetle öldürdüler.

SANA muhabirine konuşan bir kaynak; gözü dönmüş silahlı teröristlerin, ev gereksinimlerini satın almak için yola çıkan 46 yaşındaki Talib’in yolunu kestiklerini ifade etti. Teröristlerin ardından Talib’i linç ederek başına ve tüm vücudunda büyük taşlarla vurduklarını belirten kaynak, bunun üzerine Talib’in kendi kanları içine kalıp şehit düştüğünü söyledi.

Kaynak, teröristlerin ardından söz konusu köyde terör, dehşet ve arbede yaratmak için gelişigüzel ateş açarak kaçtıklarını ekledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu