FilistinGenelSuriye Dostları

İmam Ali Hamaney: Filistin’i savunmak İslam’ı savunmanın simgesidir

İmam Ali Hamaney, Filistin’i savunmayı, İslam’ı savunmanın simgesi olarak nitelendirdi.

İmam Ali Hamaney, dün 1 Mayıs Pazar günü akşam saatlerinde Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah ve onu eşlik eden heyeti makamına kabul etti.

Bölge gelişmelerini ABD’nin İslam’la savaşarak bölgeye egemen olmaya çalıştığından kaynaklandığını belirten İnkılap Rehberi, “Şu an bölge genelinde devam eden savaş 37 yıl önce İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı başlatılan savaşın devamıdır. Filistin meselesi temel ve ön planda tutulan bir konudur. İlk baştan beri Filistin’i savunmayı görev edinen İran İslam Cumhuriyeti, gelecekte de bu görevi yerine getirecektir” dedi.

İran’ın Filistin meselesine yönelik görüşünün geçici bir tavır olmadığını ifade eden İmam Ali Hamaney, “İnkılap zaferinden önce ve mücadele dönemlerinde İsrail’e karşı çıkarak Filistin halkını savunmak konusuna İmam Humeyni (ra) tarafından defalarca işaret edildi. İslam İnkılabı zaferinden sonra da Filistin halkını savunmak bizim temel ilkelerimiz arasında yer aldı. Filistin halkını savunmak ülküsü, İran İslam Cumhuriyeti’nin doğasıyla özdeşleşmiş durumdadır” beyanında bulundu.

“Filistin’i savunmak, İslam’ı savunmanın simgesidir” ifadesini kullanan İnkılap Rehberi, “Kibirliler cephesi bölge gelişmelerini Şii-Sünni çatışmaları olarak göstermeye çalışıyorlar” diye ekledi.

İmam Ali Hamaney, Suriye’de Şii bir hükümetin iktidar olmadığına değinerek, “İran İslam Cumhuriyeti, Suriye hükümetine destek veriyor. Zira Suriye’ye karşı çıkanlar aslında İslam düşmanı ve Amerika ve Siyonist Rejim çıkarları doğrultusundadırlar” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu