GenelSuriye Dostları

İmam Ali Hamaney: Maalesef İslam ülkelerinden bazıları Allah’a itaat edeceklerine tağuta uymaktadırlar

33. Uluslararası Tahran Kur’an-ı Kerim Yarışmaları’na katılan hafızlar ve Kur’an okuyucularını makamına kabul eden İmam Ali Hamaney, Kur’an-ı Kerim’in İslam ümmeti arasında bir “vahdet ekseni” olduğunu ifade etti.

İmam Ali Hamaney, emperyalist güçlerin Müslümanlar arasında ihtilaf çıkarmayı planladıkları bu dönemde, İslam dünyasının Allah’ın büyük bir nimeti olan Kur’an-ı Kerim’e sarılması gerektiğini vurguladı.

Günümüz dünyasında Müslümanların her zamandan daha çok Kur’an-ı Kerim öğretilerine ihtiyaç duyduğunu kaydeden İmam Ali Hamaney, halk ve özellikle de genç kesim arasında Kur’ani faaliyetlerin ön planda tutulmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Tağuti güçlerin İslam ve İslam ümmetine büyük darbe vurmak istediğini ifade eden İmam Ali Hamaney, “Onlar şunu iyi biliyorlar ki Müslümanlar güçlü olup seslerini yükseltebildikleri zaman artık tağuti güçler milletlere zulmedemeyek ve İşgal altında olan Filistin meselesi de asla unutulmayacaktır” beyanında bulundu.

İmam Ali Hamaney, konuşmasının bir bölümünde de, “Maalesef İslam ülkelerinden bazıları Allah’a itaat edeceklerine tağuta uymaktadırlar. Bölgede ABD siyasetlerinin gerçekleşmesine zemin hazırlayan ülkeler hem İslam ümmetine ihanet ediyor, hem de Amerika’nın nüfuzuna yol açıyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu