GenelSuriye Dostları

İmam Ali Hamaney Suriye yönetimine verdiği desteği yineledi

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’nin içişlerine müdahale etmesini eleştirirken, Suriye’de yapılması beklenen reformları memnuniyetle karşılayacaklarını belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, “İran’ın Suriye’ye yönelik tutumu, bu ülkenin halkının yararına, Amerika ve müttefiklerinin Suriye’nin iç meselelerine karışmasına karşı çıkmak ve reformları desteklemek” olduğunu ifade etti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney son olarak, Esad hükümetinin reformlarda kararlı olduğunu ancak militanlar tarafından bir dış destekli isyan çabasının olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmasında Suriye konusuna da değinen İmam Ali Hamaney, “Suriye’deki gelişmeleri geniş bir perspektiften değerlendirecek olursak, Suriye’deki Amerikan projesi kolaylıkla görülebilir. Maalesef bazı diğer ülkeler ve bölgesel ülkeler de bu Amerikan komplosunun içinde yer almışlardır. Amerika’nın Suriye’deki asıl hedefi bölgedeki direniş hattını kırmaktır. Zira, Suriye Filistin ve Lübnan’daki İslami direnişi desteklemektedir. Eğer Suriye yönetimi Filistin ve Lübnan’daki direnişlerden desteğini çekme sözünü vermiş olsaydı, bütün sorun da çözülmüş olacaktı. Çünkü Suriye’nin asıl suçu direnişe verdiği destektir. Amerika ve Batı ülkeleri Tunus ve Mısır başta olmak üzere bölgedeki son yenilgilerinin intikamı almak istiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı