GenelSuriye Dostları

İmam Ali Hamaney’in Suriye temsilcisi: Teröristlerin hedefi İslam dünyasını zayıflatmaktır

İmam Ali Hamaney’in Suriye’deki temsilcilik ofisinin sorumlusu Hüccetülislam Muhammed Mehdi Siybeveyh, tekfirci teröristlerin hedefinin İslam dünyasını zayıflatmak ve siyonist rejim ve büyük güçlerin çıkarlarına hizmet etmek olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Hücetülislam Siybeveyh, Suriye’nin başkenti Şam’ın Zeynebiye bölgesinde bulunan Hz. Zeyneb’in (sa) külliyesinde dün kıldırdığı Cuma namazında okuduğu namaz hutbelerinde, Suriye buhranının tek çıkış yolunun siyasi olduğunu belirterek, Suriye’nin geleceğine karar verecek olanın da yalnızca Suriye halkı olduğunu söyledi.

Söz konusu yetkili, vahdet haftasının İslam dünyasının birliği için önemine de temasla, rahmetli İmam Humeyni’nin (ra) İran İslam Cumhuriyeti nizamının kurucusu olarak Vahdet Haftası’nın banisi olduğunu belirterek, bu şartlarda onun rolünün daha iyi anlaşıldığını söyledi.

Hüccetülislam Siybeveyh, siyonistlerin Filistin milleti aleyhindeki cinayetleri karşısında İslam ve Arap ülkeleri ile uluslar arası kuruluşların sessizliğini kınarken, bugün Filistin halkının eli boş bir şekilde intifada hareketini ve direniş sürecini çok büyük fedakarlıklar yaparak sürdürdüklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu