Genel

İmam Humeyni; dünyada İslami vahdetin bayraktarıdır

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu, İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu İmam Humeyni’nin dünya genelinde İslami vahdetin bayraktarı olarak niteledi.

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu, İmam Humeyni’nin vefatının 31. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı bildiride, İmam Humeyni’nin vahdeti, İslam medeniyetinin temeli olarak gördüğünü belirterek, bu görüşü müslümanların ve dünyanın en zor şartlarında bile yaymaya çalıştığını bildirdi.

Bildiride, rahmetli İmam Humeyni’nin vahdete olan inancına herkesin inandığına yer verilirken, aynı zamanda dünya halkının da İmam Humeyni’nin açıklamalarına kulak verdikleri ve öte yandan İmam Humeyni’nin terör rejimi İsrail karşısında mazlum Filistin halkını desteklediğine yer verildi.

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu, İslam dünyasının İmam Humeyni’nin vefatının üzerinden geçen 30 yılı aşkın süredir İslami vahdete olan büyük ihtiyacı daha iyi hissettiğini bildirirken, ‘zaman geçtikçe dünya müslümanları İmam Humeyni’nin düşüncelerini daha iyi anlıyor ve onun İslami vahdette öncü olduğunu daha iyi görüyor’ cümlesine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu