GenelSuriye Dostları

İmam Seyyid Ali Hamaney Irak cumhurbaşkan yardımcısı Nuri Maliki’yi övdü

Dünya müslümanlarının ve mustazaflarının rehberi İmam Seyyid Ali Hamaney, bugün Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısını kabulünde yaptığı konuşmada, Irak’ta muhtelif grupları birleştirme çabalarını, devam etmesi gereken çok güzel bir girişim olarak niteledi.

İmam Seyyid Ali Hamaney görüşmede, Irak Başbakanı olduğu dönemlerde ortaya koyduğu cesaret, kudret ve idareciliğinden dolayı Nuri Maliki’yi takdir ederek,” Zat aliniz, Irak’ta geçiş döneminde, ülkede kargaşa ve istikrarsızlığın önüne geçmek için büyük iş yaptınız ve bu işiniz, asla Irak halkının zihninden silinmeyecek” diye beyan etti.

İmam Seyyid Ali Hamaney, Nuri Maliki’nin Irak sorunları ve meselelerini iyi şekilde bildiğine temasla, Maliki’nin Irak’ın yeni Başbakanı Haydar el-İbadi yönetimine desteğinin devamına vurgu yaptı.

Görüşmede, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri Maliki, İmam Seyyid Ali Hamaney ile yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, İran İslam Cumhuriyeti her daim Irak milleti ve devletine teröristlerle ve yabancı taraflarla mücadelede oldukça yardımda bulunduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı