GenelSuriye Düşmanları

İngiliz ve Katarlı casuslar Lübnan-Suriye sınırında görev yapıyor

Lübnanlı kaynaklar, İngiliz ve Katarlı casusların Lübnan-Suriye sınırlarında Suriye’ye silah kaçakçılığını denetlediklerini bildiriyorlar.

Al Manar TV televizyonu Suriye’de krizin başlamasıyla başta Suriye sınırları olmak üzere kuzey Lübnan’ın siyasi, güvenlik şahsiyetlerinin asıl hedefi halinde geldiği nitekim iki İngiliz ile bir Katarlının bu bölgede Suriyeli muhaliflerle görüşerek müzakere yaptığını bildirdi.

Haberde bu görüşmelerdeki hedefin Suriye’ye silah kaçakçılığı sürecinin denetlenmesi ve silahlı grupların Suriye ordusuna karşı tek cephe oluşturma hazırlığının değerlendirilmesi olduğu belirtiliyor.

Lübnanlı kaynaklar ayrıca iki Katarlı casusun 14 Mart grubu yetkilileriyle de görüştüklerini bildiriyorlar.

Lübnanlı kaynaklar daha önce Lübnan’dan Suriye’ye 14 Mart grubu üyelerinin yardımlarıyla silah kaçağı yapıldığını bildirdiler.

Bilindiği üzere son aylarda Suriye komşusu ülkeler, özellikle de Lübnan ve Türkiye’den Suriye’ye kaçak silah girmekte. Nitekim yakalanan bazı teröristlerin itiraflarında Amerika ile Siyonist rejimin bazı Arap ülkeleri yöneticilerinin yardımlarıyla Suriye’de yaşanan olaylarda rol oynadıkları ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı