GenelSuriye Düşmanları

İngiltere, Suriyeli teröristleri eğitiyor

İngiltere basını, bu ülke eski hava kuvvetleri istihbarat subaylarının, Suriye’de Beşar Esad yönetimi karşıt grupları liderlerini eğittiklerini bildirdi.

Press tv’nin dün konuyla ilgili verdiği bir haberinde İngiltere gazetelerinden Dily Mail ve Sadny Times gazeteleri İngiltere casuslarının Irak’ta Suriye yakınlarında bu amaçla bazı kamplar oluşturduklarını ve Suriyeli silahlı grupları özel eğitimden geçirmekte oldukların bildirdi.

Adlarının açıklanmasını istemeyen İngiliz ordusuna bağlı bazı kaynaklar ise Suriyeli isyancıların İngiltere eski havacı subayları tarafından eğitilmekte olduklarını ve İngiltere hükümetinin bu gruplara silah temin ettiğini bildirdiler.

Bu haber uyarınca şu ana kadar Suriyeli muhaliflerden 300 kişilik bir grubun İngiliz istihbarat subaylarınca eğitilmesi işlemi tamamlanmıştır.

Öte yandan İngiltere savunma yetkilileri, acil bir durum halinde İngiltere’nin Lübnan’daki 600 askeri personelinin teyakkuzda bekletildiğini belirttiler.

İngiltere Dışişleri Bakanı ,William Hague Suriye’nin bazı üst düzey yetkilisinin hayatını kaybettiği Şam Güvenlik binasındaki patlama ardından, bu terörist girişimi kınamadığı gibi hatta uluslar arası camia ve kuruluşları Suriye yönetimine karşı acil girişimlerde bulunmaya davet etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı