Genel

İngiltere’nin Suriye eski elçisi: İran’ın füze saldırısının mesajı Arabistanlı yetkililereydi

İngiltere’nin Suriye eski elçisi, İran’ın Suriye’de IŞİD’in mevzilerine yönelik füze saldırısının aynı zamanda Riyad’a, Tahran’la uğraşmaması konusunda bir mesaj niteliği taşıdığını bildirdi.

Rashatoday televizyonuna demeç veren İngiltere’nin Suriye eski büyük elçisi Piter Ford, İran devrim Muhafızlarının Suriye’de IŞİD mevziilerine yönelik düzenlediği saldırının, Tahran’da beklenmedik bir terör olayına tepki olarak sarsıcı bir olay olduğunu söyledi.

Bu füze saldırısının siyasi mesajının terör örgütü liderleri ve elemanlarının öldürülmesi ve askeri mesajından çok daha geniş olduğunu belirten Piter Ford, Tahran’ın terör saldırılarına çok sert yanıt vereceğini ispatladığını belirtti.

Suudi Arabistan’ın İran’ın bu açık mesajını aldığını hatırlatan İngiliz elçi, Arabistan’daki son İran karşıtı tutuma da temasla, Riyad’ın son olarak ABD başkanı Trump’ın tahrik ve teşvikiyle İran’a karşı kılıç çektiğini, ancak bu füze saldırısının Arabistan’a İran’a bulaşmaması gerektiğini açık bir dille ilettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu