GenelSuriye Dostları

İnsan Hakları iddiasındaki ülkeler milletlerin haklarını zayi ediyorlar

İslami İran Yüksek Divan Başkanı Ayetullah Muhsini Gerekani, sömürgeci güçlerin insan haklarını bahane ederek onların bu kavramdan, diğer ülkelerde sulta kurmak ve şom emellerini gerçekleştirmek için suiistifade ettiklerini söyledi.

Ayetullah Muhsini Gerekani, Yüksek Divan Heyeti’nin oturumunda yaptığı açıklamada, insan hakları savunucusu olduklarını iddia eden ülkelerin açık bir şekilde milletlerin haklarını ayaklar altına aldıklarını belirterek bunun açık örneklerinin bölge ve dünyada yaşanan bir çok olayda görüldüğünü söyledi.

Ayetullah Gerekani, uluslar arası toplum ve batılı çevrelerin, Bahreyn, Myanmar, Mali, Arabistan ve diğer İslam ülkelerinde yaşanan gelişmeler karşısında sessiz kalmalarına temasla, “mazlum milletlerin zulmüden kurtulmaları ve onların haklarının ihyası en büyük onurdur” dedi.

Bütün insanların, ırkı, rengi, mezhebine bakılmaksızın temel haklar konusunda eşit olduklarını belirten Ayetullah Gerekani, dünyanın bugün bu hakkı resmiyete tanıması gerektiğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı