FilistinGenel

İnsan Hakları Örgütü: Korsan İsrail askerleri geçen ay 31 kişiyi infaz etti

İnsan Hakları İçin Avrupa-Akdeniz Gözlemevi, işgal askerlerinin geçen ayın sonunda sokakta infaz ettiği Mahmud Nezzal ile birlikte işgalcilerce infaz edilen Filistinli gençlerin sayısının 31’e ulaştığını belirtti.

Avrupa-Akdeniz Gözlemevi, Kudüs İntifadası’nda işgal güçlerinin sokak ortası infazlarıyla ilgili rapor yayınladı. Açıklamada örgüt olarak en son geçen ayın sonunda bir infaz kaydettiklerini, işgal güçlerinin Ekim ayının son gününde sabah saat 07:30’da Mahmud Nezzal (17) adındaki genci 100 metreden vurduklarını, 105 dakika yerde bekletip ilk yardım ediplerinin yaklaşmasına izin vermediklerini ve Filistinli gencin kan kaybı neticesinde hayatını kaybettiğini ifade etti.

Konuyla ilgili bilgi veren olay yeri şahitlerinden gazeteci İman Es-Silavi şunları söyledi:

“Nezzal yaralandıktan bir saat sonra olay yerine gittim. Yerde yatıyordu. Askerler ona yaklaşılmasını engelliyorlardı. Askerlerin ateş ettiği nokta 100 metreden daha yakındı. Askerler kulede bulunmalarına, Filistinli gençle onlar arasında mesafe olmasına, askerlerle genci ayıran bir elektronik duvar olmasına rağmen askerler genci vurmuştu. Yani görünürde askerler için bir tehlike söz konusu değildi. Nezzal’a baktım başından ve boynundan ağır yaralanmış, askerler elbiselerini soymuş yerde bırakmışlardı. Bir saatten fazla süre yerde yatan genç kan kaybından hayatını kaybetti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı