Genel

İnsan hakları ve benzeri adlar altında sahte organizasyonlar kuruldu

Suriye İnsan Hakları ve Araştırmalar Danışma Merkezi; Suriye’deki gerçekleri çarpıtma ve kamuoyunu yanıltma hamlelerinin hırçınlaştırılması amacıyla insan hakları yada benzer adlandırmalar altında hiç bir güvenirliği olmayan, profesyonellikten ve mesleki kavramlardan tamamen uzak olan sahte ve sanal örgütlerin kurulduğunu açıkladı.

Merkez; bu sahte örgütlerin kaynak yada dayanak olarak alınmasının hiç bir meşruluğu bulunmadığına dikkat çekerek, söz konusu örgütlerin araştırılması ve incelenmeleri ardından artık herkesin bunu fark ettiğini söyledi.

Sözü edilen sahte örgütlerin arasında “Suriye İnsan Hakları Gözlem Evi” adı altında bir örgütün bulunduğuna işaret eden Merkez; Rusya Dışişleri Bakanlığının ifade ettiğine göre bu örgütün bir liseyi bile bitirmeyen bir lokanta sahibi tarafından idare edildiğini ekledi.

Merkez; Suriye İnsan Hakları Gözlem Evinin belirlenen ajandalar çerçevesinde asılsız ve hiç bir kanıta dayanmayan raporlar yayınladığına işaret ederek, bu raporlarda Suriye’de gerçekle hiç bir ilgisi olmayan insan hakları ihlallerinin yanından olaylarda ölen yada yaralananlarla ilişkin oldukça abartılı rakamlar verdiğini açıkladı.

Tüm bunlardan amacın Arap ve yabancı kamuoyunu aldatmak olduğunun altını çizen Merkez; tüm medya organlarını güvenirliği ve tarafsızlığı kanıtlanan kaynaklardan bilgiler almakla birlikte sözü geçen örgütlerin asılsız yalan bilgilerinden uzak durmalarına davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı