GenelSuriye Düşmanları

İnsan haklarını savunduklarını iddia edenler en çok ihlal edenlerdir

Suriye İnsan Hakları Şebekesi; Suriye’ye ilişkin düzenlenen tüm etkinliklerde Terör gruplarının bulundukları çirkef eylemleri ve silahlı şiddet eylemlerini izole ve ifşa etmekle birlikte dünya kamuoyuna gerçekleriyle takdim etmenin gereğine vurgu yaptı.

İnsan Hakları Şebekesi Sahil Bölge Şubelerinin düzenledikleri oturum ardından yayınlanan bildiride Suriye’de olayların başlamasından bu yana yobaz bir kısım Arap taraflara ilaveten bölgesel ve batılı bir kısım ülkelerce desteklenen İstanbul meclisi ve bu meclise bağlı silahlı gruplar tarafından Suriye’nin devlet, altyapı ve halk olarak barbar şiddet ve sabotaj eylemlerine maruz kaldığının altı çizildi.

Suriye’nin maruz kaldığı terör eylemleri ve uluslararası kanunlar-yasalar ve tüm kriterlerde kesin bir şekilde terör olarak nitelendirilen eylemlere verilen geniş desteğe işaret edilen bildiride dünyada bir kısım taraflar ve ülkelerce izlenen çifte standartlı politikaların yaratabileceği tehlikelerden uyarıldı.

Suriye İnsan Hakları Şebekesi; İsrail’in yetmiş yıldan fazla bir süredir Arap topraklarını işgal ettiği ve bu topraklarda yaşayan Müslüman ve Hıristiyanlara akla gelecek ve gelmeyecek düşmancı bir politika izlediğine dikkat çekerek uluslararası örgüt ve kurumların bu konuda takındıkları sessiz tutumu eleştirdi.

İnsan Hakları savunucuların dünyada en çok insan haklarını savunan taraflar olduklarına vurgu yapan Şebeke; batı, ABD ve daha bir kısım ülkelerin izledikleri politikalarla insan hakları ve uluslararası örgütlerin asıl kurulum amaçlarını yok ettiklerini ve terörün kökünü beslediklerine işaret etti.

Şebeke; dünya genelinde insan haklarındaki gerilemenin temel nedenlerinden birinin, bir kısım körfez ve ABD’li kaynakların itiraf ettikleri gibi vicdanları parayla satın almakla birlikte insan hakları aktivistlerinin hukuksal ve siyasal konuları birbirlerine karıştırmalarından ibaret olduğunu söyledi.

İnsan haklarının gerçeğine ışık tutma amacıyla Suriye içinde ve dışında muhtelif etkinlikler düzenleyeceğine vurgu yapan İnsan Hakları Şebekesi; maruz kaldığı saldırılar ve korsanlık eylemlerinin sahip olduğu güvenirliği kanıtladığına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı