GenelSuriye Dostları

Irak başbakanı: İran’dan Suriye’ye silah gönderildiği iddiası çok komiktir

Irak Başbakanı Maliki, Suriye savaşının bölgesel bir savaşa dönüşmesi uyarısında bulunarak “İran’dan Suriye’ye silah gönderildiği iddiası çok komik” dedi.

Irak Başbakanı Nuri Maliki El Arabiye kanalına verdiği röportajda Irak’ın Suriye’ye yönelik tavırıyla ilgili bir soru üzerine “Ben Baas partisi taraftarı değilim, ama El Kaide örgütünün Suriye’de bulunması ve bu ülke halkının hayatını etkilemesinden endişe duyuyorum” dedi.

Maliki daha sonra “Suriye bölgesel bir savaşa dönüşmeye ve bu ülkede cereyan eden savaşın bölgedeki diğer ülkelere de sıçramaya doğru gidiyor” ifadesini kullandı.

Irak Başbakanı ayrıca “Biz, dışarıdan Suriye’ye silah gönderilmesinin bu ülkedeki krizi daha da şiddetlendireceği ve daha fazla insanın öldürülmesine yol açacağına inanıyoruz” diye vurguladı.

Maliki daha sonra, İran’dan Suriye silah gönderildiği ve bunun da Irak’ın Kürt Bölgesiyle Bağdat Hükümeti arasında kriz yaşanmasına sebep olduğunu iddia eden El Arabiye kanalı muhabirinin bu yöndeki sorusu üzerine, gülerek “Böyle bir iddia çok komik. Bu tür söylentiler kamuoyunu yanıltma niyetiyle gündeme getiriliyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı